KETEN TEKSTİL

1993 yılından beri triko, çorap, el örgü, dokuma, örme ve ev tekstili alanlarına yönelik olarak tasarım iplik üreten Keten Tekstil, kurulduğu günden bu yana İstanbul’da Avcılar bölgesinde hizmet vermektedir. 2008 yılından itibaren tasarım ipliğin yanında yün / alpaca / mohair / angora / pamuk ve man-made elyaflardan oluşan klasik iplik üretimine de başlamıştır.

Keten Tekstil, düzenli olarak büyümekte ve her yıl kalitesini arttırmak için yatırımlar yapmaktadır. Akrilik – pamuk – yün – tiftik – viskon – polyester – polyamid ve diğer her türlü fantazi elyaf ve iplikten 0,7 ile 20 Nm arasında buklet, nope, frize, flame, makarna, kroşe ve 40/1 Nm’e kadar klasik iplik üretmektedir. Şirketimiz; Avrupa, Kuzey Afrika ve eski Doğu Bloku ülkelerine düzenli olarak ihracat yapmaktadır.

Keten Tekstil Ar-Ge bölümünün yaratıcı fikirleri ve çözüm odaklı yaklaşımları sonucu ortaya çıkardığı yenilikçi ürünler, firmamızın kısa süre içinde Türkiye’nin en önemli iplik üreticilerinden biri olarak tanınmasını sağlamıştır.